SKT na kolejnej wyprawie

16 kwiecień 2016r.

W sobotę 16 kwietnia br. przy wiosennej pogodzie i scenerii rozkwitającej przyrody odbyła się kolejna (5) wycieczka górska SKT  tym razem w Gorce, ciesząca się rekordową frekwencją 26 uczniów z naszej szkoły + 2 z poza niej. Ruszyliśmy  z Rabki – Słonem po obejrzeniu jesiona wyniosłego - pomnika przyrody szlakiem czarnym na przełęcz pod Grzebieniem, a dalej przez Rabkę – Zaryte i Olszówkę na Potaczkową. Po wiosennych obfitych deszczach leśne, błotniste drogi dla niektórych były ogromnym wyzwaniem. Mimo tego przy ciepłych promieniach słońca doszliśmy na Potaczkową, na której góruje potężny krzyż widoczny z daleka. Dalej szlak prowadził nas przez Podobin i górę Adamczykowa do Mszany Dolnej. Tu mieliśmy możliwość przejść przez park miejski i obok dawnego dworu Krasińskich na upragnione lody i pizze. Bardzo dziękujemy ks. Arturowi za przygotowanie i poprowadzenie wycieczki, p. Józefowi i p. Danucie z Chabówki za opiekę i niezawodnym rodzicom i p. dyr. Robertowi za „transport”.